Inwestycja w kruszce - Jak?

Wadą jest, że brakuje w polskim Internecie rzeczowych i sprawdzonych treści o inwestowaniu w kruszce. Wciąż trzeba uświadamiać ludzi na ten temat. A zatem dziś o kilku najczęstszych przesądach dotyczących inwestowaniu w kruszce.
 Jedno z porzekadeł głosi, że należy kupować tylko monety uncjowe, bo premium jest najniższe. Jest to nieprawda. Premium w monetach uncjowych wynosi jakieś 5% – w sklepach jest mnóstwo monet 3% i 4% ponad spot.

 Nie warto kupować monet 1/2 oz oraz mniejsze, bo premium są bardzo wysokie. Również nieprawda, bo właśnie można kupić monety mniejsze niż uncja również w cenie 3% i 4% ponad spot. Bardzo popularną monetę 1 funt (suweren) o składzie złota prawie 1/4 oz można kupić z premium 4%, podczas gdy współcześnie produkowane monety 1/4 oz mają premium od 15 % do 20%.

 Trzeba kupować tylko Krugerrandy, bo są najłatwiej rozpoznawalne. To niepotrzebny przesąd. Rozpoznawalne gdzie? Tłuszcza na ulicy i tak nikt nie rozróżnia tego krugerranda od czekoladki w kształcie monety. Tego wyszkolą się dopiero przy kolejnym upadku złotówki. Monety najkorzystniej jest odsprzedać dilerowi. A właśnie taki doskonale potrafi wycenić monetę,  i to niezależnie od tego czy moneta jest jednym z milionów krugerrandów czy monetą kolekcjonerską z Fiji.

  Trzeba kupować tylko i wyłącznie srebro, bo srebro ma większy potencjał wzrostu cen oraz będzie droższe od złota. Niekoniecznie. Bo to są właśnie tylko spekulacje nie poparte żadnymi faktami. Być może są to nawet echa naganiania producentów sztabek srebra na ich zakup. Warto pamiętać, że srebro jest metalem pozyskiwanym w dużej mierze ubocznie przy wydobyciu miedzi lub ołowiu. Będzie zatem produkowane nawet wtedy, gdy jego cena spadnie do 1 $ / oz. W przypadku złota spadek cen jest powstrzymywany wydatkami wydobycia – w ten sposób poniżej pewnej ceny kopalnie się zamyka. Poza tym trend trwający od setek lat wskazuje na osłabianie się srebra wobec złota.  I tak aby kupić 1 oz złota trzeba sprzedać coraz więcej oz srebra. Nie ma zatem żadnych przesłanek, by się to miało zmienić i to tak gwałtownie, jak niektórzy zapowiadają.
 
Źródło informacji - Stellmet - Skup złomuIle możesz dziś zaoferować swojemu Klientowi?
Dziś im bardziej atrakcyjna oferta salonu kosmetycznego tym lepiej. Klasyczne zabiegi są coraz częściej wypierane przez te innowacyjne a tym samym bardziej efektywne. Współpraca technologów z współczesną kosmetologią jest bardzo prężna i owocna. Efektem tej swoistej sybiozy jest cała...
Cudowny dzień w SPA!
W czasach pośpiechu i ciągłego zabiegania mało która z nas ma czas na to, aby regularnie wyjeżdżać do spa, chociażby tylko na weekend. Dla innych osób problemem mogą być z kolei kwestie finansowe. Jednocześnie każdy lubić o siebie zadbać i od czasu do czasu porządnie się...
Podstawowe badania u ginekologa
Każda kobieta powinna korzystać z oferty lekarza ginekologa regularnie celem wykonania badań profilaktycznych. Mnóstwo pań decyduje się umówić do lekarza dopiero wtedy, gdy zaczyna czuć groźne objawy. W takiej sytuacji często dochodzi do rozpoznania chorób bądź schorzeń, które...